دستگیری ۱۱ مظنون به دلیل هک کردن حسابهای رمزنگاری توسط پلیس ترکیه

اداره مبارزه با جرایم سایبری پلیس ملی ترکیه روز جمعه ۱۱ نوامبر در روزنامه Hürriyet گزارش داد که ۱۱ مظنون به دلیل هک کردن حساب های رمزنگاری دستگیر شده اند که قربانیان بیش از ۸۰،۰۰۰ دلار خسارت دیده اند.

بر اساس این گزارش، ۱۴ نفر به مقامات دادستانی محلی گزارش داده اند که کیف پول های رمزنگاری شان هک شده و رمزارز آنها به کیف های دیگر منتقل شده اند.

با توجه به شکایات، پلیس استانبول تحقیقاتی را علیه گروهی از هکرها که ادعاهایی را علیه ایمیلهای کاربران، حسابهای رمزنگاری و رمزهای عبور آنها به خطر انداخته بودند، انجام داد.

در ۲۶ اکتبر، ۱۱ نفر از عاملان جرایم سایبری را در چندین محل در استانبول در نتیجه حملات مشترک با پلیس Harekat در عملیات ویژه دستگیر کردند.

ده مظنون به زندان محکوم شدند و یکی از آنها گزارش شده است که تحت “بازجویی قضایی” قرار دارد.

پلیس از هکرها دو کارت هویت جعلی و تعدادی از دستگاه های مورد استفاده در هک مانند ۱۸ تلفن همراه و سیم کارت، ۲۲ کارت حافظه و موارد دیگر به دست آورده است.

به گفته دادستان ترکیه، مقدار بیت کوین به سرقت رفته حدود ۴۳۷ هزار لیره ترکیه یا بیش از ۸۰ هزار دلار است. گروهی از مهاجمان ادعا می کنند رمزارزهای سرقت شده را به چندین حساب منتقل کرده اند تا بعدا به فروش برسند.

در ماه اکتبر، خبرگزاری مؤسسه فناوری U.S. گزارش داد که مقامات شهر اوکلاهما، مردی را که گفته می شود یکی از “بدترین” مبادله گرهای سیم کارت است را دستگیر کرده است که از آنها در سرقت های رمزنگاری استفاده کرده است.

یوزف هریس ۲۱ ساله متهم به سرقت ۱۴ میلیون دلار رمزارز از استارتاپ بلاکچین Crowd Machine شده است.

 

منبع :  cointelegraph

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + = 12