AICPA استانداردهای جدیدی برای داده های حسابرسی مبتنی بر بلاکچین را اعمال می کند

براساس یک گزارش در روز۲۴ ماه ژوئن، موسسه حسابداران رسمی آمریکایی (AICPA) یک مجموعه جدید از استانداردهای شواهد حسابرسی را ارائه می دهد که از جمله آنها می توان به محل سکونت برای داده های مبتنی بر بلاک چین اشاره کرد.

طرح جدید, بیانیه مطرح‌شده در خصوص استانداردهای حسابرسی (sas) شواهد حسابرسی, دستورالعمل‌هایی را در خصوص اینکه چگونه حسابرسان باید شواهد حسابرسی مبتنی بر پلت  فرم جدید مانند تجزیه و تحلیل داده‌ها و فناوری بلاکچین را ارزیابی کنند تنظیم می‌کند.

استانداردهای جدید ظاهراً یک مجموعه چند بعدی از معیارها برای ارزیابی داده‌های حسابرسی هستند. بنا بر گزارش‌ها هدف از این طرح کمک به حسابرسان در تعیین اینکه آیا اطلاعات دریافتی کافی بوده و برای شواهد حسابرسی مناسب است یا خیر.

Robert Dohrer بازرس ارشد (AICPA) هفته گذشته در بیانیه‌ای در مورد نیاز به جمع آوری منابع جدید داده‌های حسابرسی اظهار نظر کرد و گفت:

“با توجه به تکامل سریع منابع شواهد حسابرسی که امروزه در دسترس هستند, بسیار مهم است که حسابرسان دارای یک سری ویژگی‌هایی باشند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا ارزیابی‌های پیوسته‌ای را در مورد کفایت و تناسب شواهد حسابرسی حاصل نمایند. “


اخبار مشابه :

استارتاپ امریکایی تراشه کیف پول سخت افزاری برای تلفن همراه معرفی میکند

 


AICPA سازمانی از حسابداران رسمی دولتی در ایالات‌ متحده است که استانداردهای حسابرسی برای انواع مختلف شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی از جمله دولت‌های فدرال، ایالتی و محلی را تعیین می‌کند.

همانطور که قبلاً گزارش شده‌ بود : چهار شرکت حسابرسی بزرگ جهان Deloitte ، Ernst & Young ، KPMG and PwC با ۲۰ بانک تایوانی در یک برنامه آزمایشی مشارکت کردند که از تکنولوژی بلاکچین برای انجام حسابرسی‌های مالی استفاده می‌کرد.

راه‌حل بلاک چین هدف ساده کردن فرآیندهای “تایید خارجی” در حسابرسی گزارش‌های مالی دولت است.

شرکت خدمات اطلاعات مالی Taiwan’s یکی از همکاران برنامه آزمایشی پیش‌بینی کرد که این راه‌حل زمان حسابرسی را از حدود دو هفته تا یک روز کاهش خواهد داد ، تقریباً یک کاهش ۹۳ درصدی در زمان حسابرسی.

منبع : cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 66 = 67