تحلیل: هکرها ۳٫۲ میلیون دلار توکن در هک صرافی Cryptopia نقد کرده اند

طبق یک توییت از شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Elementus در روز ۴ فوریه، مبلغ ۳.۲ میلیون دلار از توکن هایی که از صرافی رمزنگاری Cryptopia نیوزیلندی به‌سرقت‌رفته، در صرافی های بزرگ ارز دیجیتال نقد شده است.

این هک که ظاهراً اولین تخلف و شکاف بزرگ امنیتی در سال ۲۰۱۹ به شمار می‌آید، در روز ۱۵ ژانویه توسط این پلتفرم اعلام شد و این صرافی گفت که این هک در تاریخ ۱۴ ژانویه رخ داده‌است.

Cryptopia در ابتدا به کاربران گفته بود که این پلتفرم تحت تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی‌شده قرار می‌گیرد و چندین روز قبل از گزارش رسمی، این قانون‌شکنی را منتشر می‌کند.

در روز ۲۰ ژانویه، شرکت Elementus گزارش داد که بیش از ۱۶ میلیون دلار اتریوم و توکن ERC20 به سرقت رفته‌است.

این حمله به مدت دو هفته پس از شکاف امنیتی اولیه در حالی ادامه یافت که این صرافی کنترل کیف پول های خود را به دست نیاورده بود.

هکرها تعداد ۱۶۷۵ اتریوم اضافی را از ۱۷۰۰۰ کیف پول Cryptopia دزدیدند که به گفته Elementus، در میان این ۱۷۰۰۰ کیف پول متاثر، تعداد ۵۰۰۰ کیف پول در زمانی که این پلتفرم اولین بار مورد حمله قرار گرفت خالی شدند، اما پس از آن دوباره پر شد.

در روز ۴ فوریه، هکرها به نقل از یک توییت از شرکت Elementus، مبلغ ۳.۲ میلیون دلار از توکن های دزدی را در صرافی های بزرگ نقد کرده اند و بیش‌ترین سرمایه را از طریق Etherdelta ،Binance و Bitbox دریافت کرده‌اند.

هکرها 3.2 میلیون دلار توکن در هک صرافی Cryptopia نقد کرده اند

پس از اعلام خبر این هک در روز ۱۵ ژانویه، صرافی Cryptopia به سازمان ها و ادارات دولتی مانند واحد جرایم فناوری های پیشرفته و پلیس نیوزیلند اطلاع داد که بنا بر گزارش‌ها، این صرافی پس از بررسی این حادثه دچار یک حمله بزرگ امنیتی شده است.

منبع : Cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =