شهردار ونکوور پیشنهاد ممنوعیت دستگاه های خودپرداز بیت کوین را می‌دهد

به گزارش Next Web در روز ۵ ماه ژوئن، شهر ونکوور کانادا با توجه به مسائل مربوط به پولشویی، ممنوعیت دستگاه های خودپرداز بیت کوین (BTC) را بررسی می کند.

شهردار ونکوور، Kennedy Stewart گزارش داد که پیشنهاد ممنوعیت کامل دستگاههای خودپرداز بیت کوین در ارتباط با تعداد روزافزون موارد پولشویی را داده است.

طبق یک گزارش پلیس که توسط Next Web ذکر شده نشان می‌دهد که مجرمان می‌توانند یک دستگاه خودپرداز را برای نیازهای خود به مبلغ چند هزار دلار بخرند و سپس وجه نقد خود را اصطلاحا ”  چند بار که لازم است” برای سود یا حذف هزینه‌های معاملاتی به خودپرداز سپرده کنند.

بنا بر گزارش‌ها، مقامات رسمی انتظار دریافت ۸۴۰ گزارش مربوط به ارز دیجیتال در سال جاری را دارند که سه برابر تعداد گزارش‌شده درسال گذشته ‌است.


مطالب مشابه:

اعطای مجوز BitLicense به اپراتور ATM بیت کوین توسط ناظران مالی نیویورک

سازنده ATM بیت کوین به دلیل مشکلات قانونی به سوئیس منتقل می شود


در حالی که شورای شهر ونکوور و ریچموند برای این اقدام فشار آورده‌اند، مقامات رسمی استان British Columbia قصد دارند یک تحقیق پولشویی را برای تحقیق بیشتر در نظر بگیرند.

با توجه به گزارش CoinATMRadar منبع نظارت بر این صنعت در کانادا، حدود ۶۹۴ دستگاه خودپرداز در این کشور وجود دارد که ۷۶ مورد آن در ونکوور  است.

ماه گذشته در اسپانیا هشت نفر به جرم پول شویی به اتهام مبادله ارز فیات به اموال رمزنگاری شده دستگیر شدند.

طبق گزارشها، این افراد از دستگاههای خودپرداز رمزنگاری استفاده کرده و وجوه را به مبلغ کوچکتر تقسیم کرده اند تا آنها را به سیستم مالی معرفی کنند بدون داشتن تراکنش‌های گزارش‌شده مورد نظر.

همانطور که در ماه ژانویه گزارش شد، اپراتور خودپرداز بیت کوین ایالات متحده آمریکا (Coinme Operator) که اولین خودپرداز بیتکوین است، برای دریافت مجوز در ایالات متحده در سال ۲۰۱۴ در شرکت کارگزاری بورس اوراق بهادار اقدام کرده است.

 

منبع : Cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 24 = 29