درخواست مجوز بانک مرکزی هلند از ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال

به گزارش رسانه بزرگ خبری هلندی DeTelegraaf در روز ۱۱ دسامبر، ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال به زودی ملزم به دریافت مجوز از بانک مرکزی هلند خواهند شد.

این مقاله توضیح می‌دهد که این اقدام به این امید انجام شده‌ است که از ارزهای دیجیتال برای پول های به دست آمده از اقدامات پولشویی از طریق جنایت یا تامین مالی تروریسم، استفاده نشود.

برای واجد شرایط بودن برای مجوز، بنا بر گزارش‌ها، ارائه کنندگان باید بدانند که مشتریان آن‌ها چه کسانی هستند و معاملات غیرعادی را گزارش می‌کنند.

همه این داده‌ها توسط بانک De Nederlandsche، بانک مرکزی هلند تحت نظارت قرار خواهند گرفت.

پس از اجرای قوانین مشابه در ماه آوریل در ژاپن که صرافی های مبادلات ارزهای دیجیتال را ملزم به گزارش معاملات مشکوک رمزارزها می کرد، یک افزایش قابل‌توجه در تعداد چنین گزارش‌هایی در این زمستان مورد توجه قرار گرفت.

در ماه آگوست، یک مدیر اجرایی در بانک مرکزی هلند اظهار داشت که ارزهای دیجیتال به عنوان پول واقعی شناخته نمی‌شوند، اما بانک قصد ندارد آن‌ها را ممنوع کند.

همچنین در این ماه، یکی از مشاوران بانک مرکزی ادعا کرد که تغییرات قیمت بیت کوین با جستجوهای گوگل برای ارزهای دیجیتال هماهنگ و منطبق است.

همانطور که وب سایت Cointelegraph در ماه اکتبر گزارش داد، بندر Rotterdam با یک بانک بزرگ هلندی و سامسونگ هم‌کاری کرده‌ است تا استفاده از فناوری بلاکچین برای حمل و نقل در بزرگ‌ترین بندر اروپا را آزمایش کند.

همچنین در هلند، بزرگترین فروشگاه زنجیره ای کشور، Albert Heijn، در ماه سپتامبر گزارش داد که قصد دارد از بلاکچین برای تولید شفافتر آب میوه پرتقال خود استفاده می کند.

منبع : Cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

85 + = 95