وزرای هلندی خواستارتدوین قوانین پول نقد برای ارزهای دیجیتال شدند

وزرای هلندی در بیانیه ای که در روز ۱ ماه ژوئیه منتشر کرد از دولت خواسته اند که، مقررات ارزهای دیجیتال و پرداخت نقدی معینی را در مورد نگرانی های پولشویی تنظیم کنند.

مقامات گفتند که دولت باید پرداخت پول نقد به مبلغ ۳۰۰۰ یورو را ممنوع کند، مقررات ارزهای دیجیتال را تنظیم کند و ممنوعیت ۵۰۰ یورو نقدی را اعمال کند، چرا که این ابزارها می ‌توانند پولشویی را تسهیل کنند.

وزرای هلندی ارزهای دیجیتال را به عنوان یک ارز قانونی به رسمیت نمی‌شناسند، اگرچه سال گذشته یک دادگاه هلندی بیتکوین (BTC) را به عنوان یک “ارزش قابل انتقال” در یک پرونده پرداخت جریمه مشخص کرد.

براساس این بیانیه Wopke Hoekstra وزیر دارایی و Ferdinand Grapperhaus وزیر دادگستری و امنیت  در روز ۱ ژوئیه “رویکرد به پولشویی” را به پارلمان ارسال کردند.


اخبار مشابه : 

درخواست مجوز بانک مرکزی هلند از ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال

 


این پیش ‌نویس همچنین خواستار افزایش ظرفیت‌های اجرایی قانون گذاران مالی و مقامات مربوطه و گروه‌های ناظران مانند واحد اطلاعات مالی، پلیس، اداره تحقیقات و تحقیقات مالی و خدمات دادستانی عمومی است.

اگر این لایحه تصویب شود، بانک‌ها نیز تشویق خواهند شد تا اطلاعات مربوط به مشتریان مشکوک را به اشتراک بگذارند.

هلند نیز طرفدار ایجاد یک تنظیم‌ کننده در اتحادیه اروپا برای مبارزه با پولشویی است.

Grapperhaus در ادامه گفت :

” جرم قادر به پرداخت نیست . نه در هلند، نه در اروپا و نه در سراسر جهان. ما از طریق یک تلاش مشترک می‌خواهیم روش پول شویی را به سطح بالاتری برسانیم. ”

در ژانویه، Hoekstra از مقامات هلند برای بازارهای مالی و بانک مرکزی،De  Nederlandsche  مشاوره رسمی دریافت کرد و گفت که سیستم صدور مجوز باید برای خدمات رمزنگاری معرفی شود.

همانطور که  در ماه می گزارش دادیم هلند و لوکزامبورگ با مقامات اروپایی یکی از بزرگترین سرور های ارزهای دیجیتال را تعطیل کردند یک ابزار ناشناس که معاملات غیر خصوصی سکه را با اختلاط وجوه به شرکت‌های خصوصی سکه تبدیل می‌ کرد.

منبع : cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

65 + = 74