رئیس بخش نظارتی اروپا از مقررات جدید دارایی های دیجیتال حمایت می‌کند

به گزارش رسانه خبری سیاسی Roll Call در روز ۲۷ فوریه، رئیس ادارۀ بازارها و اوراق بهادار اروپا (ESMA) – سرپرست بازارهای مالی در سطح اتحادیه اروپا – گفته‌است که از مقررات بیشتر در مورد دارایی‌های دیجیتال حمایت می‌کند.

بنا بر گزارش‌ها، در کنفرانس FinTech سال ۲۰۱۹ در اوایل این هفته در بروکسل بلژیک، Steven Maijoor، رئیس اداره ESMA، بر نیاز به اعمال مقررات برای دارایی‌های دیجیتال به منظور کمک به سرمایه گذاران تاکید کرد.

او همچنین حمایت خود را از گسترش الزامات مبارزه با پولشویی (AML) در اروپا بیان کرد تا شامل افراد درگیر در تبادل یک دارایی رمزنگاری شده به واحد دیگر باشد و نه تنها تبادل بین بخش رمزنگاری و پول فیات.

بنا بر گزارش‌ها، Maijoor موضع خود را توضیح داد و گفت: بدون قوانین جدید، دارایی‌های دیجیتال احتمالا خارج از مقررات قانون اوراق بهادار اروپا قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: جایی که دارایی‌های رمزنگاری به عنوان ابزارهای مالی واجد شرایط نیستند، ما نگران هستیم که عدم وجود قوانین مالی قابل‌اجرا، مصرف کنندگان را در معرض ریسک‌های اساسی قرار دهد.

وی علاوه بر دارایی های دیجیتال، گسترش مقررات جدید برای عرضه اولیه سکه (ICO) را نیز پیشنهاد کرد.


مطلب مرتبط: معرفی کامل عرضه اولیه سکه (ICO) ها


بنا بر گزارش‌ها، Maijoor اظهار داشت که اغلب حوزه‌های قضایی اروپایی از این ایده حمایت می‌کنند که اگر آن‌ها حقوق یا سود سهام را دریافت کنند، به مقررات مناسب نیاز دارند، که آن‌ها را مشابه دارایی‌های مالی سنتی می‌سازد.

در اکتبر سال ۲۰۱۸، اداره ESMA اعلام کرد که ICOs را بررسی می کند تا ببینند که چگونه باید آنها را از لحاظ قانونی تنظیم کرد.

گزارش شده‌است که این اداره ICOs را ارزیابی کرده‌است تا ببیند آن‌ها چگونه با مقررات اوراق بهادار موجود بر مبنای سیستم “مورد به مورد”، به علاوه بررسی تاثیر آن‌ها بر رقابت در بخش جمع‌آوری کمک‌های مالی، موافق هستند.

همان ماه، سازمان نیروی اقدام مالی (FATF) تغییراتی را در استانداردهای مربوط به واحدهای پول دیجیتالی و شرکت‌های درگیر در فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال اتخاذ کرد.

در هر یک از این تغییرات، حوزه قضایی باید اطمینان حاصل کند که عرضه کنندگان خدمات سرمایه مجازی، صرافی ها، ارائه دهندگان کیف پول و ارائه دهندگان خدمات مالی برای ICOs مشمول مقررات تامین مالی تروریسم و مبارزه با پولشویی (AML) هستند.

منبع : Cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 6 =