سیستم مالی FATF برای تقویت کنترل مبادلات رمزنگاری اقدام میکند

Mnuchin Steven  در سخنان پایانی خود خاطرنشان کرد که سیستم مالی FATF امروز بر نقش پول دیجیتال در پولشویی و مقررات تشدید شده متمرکزشده است.

سیستم مالی FATF یک سازمان درون دولتی است که تلاش ‌های خود را برای مبارزه با پولشویی متمرکز کرده است و در حال برنامه ‌ریزی تقویت کنترل بر روی مبادلات تجاری است تا بتواند از استفاده غیر قانونی از ارزهای دیجیتال در پولشویی و جرائم مرتبط جلوگیری کند.

وزیر خزانه ‌داری ایالات‌ متحده Steven Mnuchin گفت که این اقدام جدید مستلزم آن است که تامین کنندگان خدمات با پولشویی (AML) و مبارزه با تامین مالی فرآیندهای تروریسم (CFT) عمل کنند. جزوه راهنمای نهایی سازمان به تفصیل بیشتری در مورد این موضوع به چاپ رسیده است.


اخبار مشابه :

صدور دستورالعمل‌های مقدماتی برای ارزهای دیجیتال برای مبارزه با پولشویی توسط FATF

رئیس بخش نظارتی اروپا از مقررات جدید دارایی های دیجیتال حمایت می‌کند

 


به ویژه، سازمان می‌خواهد که اپراتورهای ارزهای دیجیتال هویت گیرنده و دریافت کنندگان رمزنگاری مالی را تعیین کنند، ارزیابی مناسب را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که آن‌ها در فعالیت غیر قانونی شرکت نمی‌کنند و برنامه‌های مبتنی بر ریسک را در میان دیگران توسعه نمی‌دهند. Mnuchin گفت:

“با اتخاذ استانداردها و رهنمودهای مورد توافق در این هفته FATF اطمینان حاصل خواهد کرد که ارائه دهندگان خدمات مجازی دارایی در سایه های تاریک بازار کار نمی کنند. این امر بخش FinTech در حال ظهور را قادر می سازد تا یک قدم جلوتر از رژیم های سرکش و طرفداران علل غیرقانونی باشند و بدنبال کشف راه هایی برای افزایش توقیف انتقال وجوه بدون تشخیص هویت باشند. “

Simon Riondet رئیس سازمان اجرای قانون اتحادیه اروپا, پیش از این در مصاحبه ‌ای با رویترز گفت که پول شویی بازار ارزهای دیجیتال در حال افزایش بوده‌ است.

وی گفت: ” ما همچنین بررسی‌هایی در مورد Dark Web انجام داده‌ایم که در آن پرداخت‌ها در کریستوگرام ها انجام می شود که بیشتر ان توسط بیت کوین  انجام می شود.

همانطور که قبلاً گزارش شد، شرکت کنندگان دیگر صنایع ابراز نگرانی کردند که فن‌آوری بلاکچین باید به طور اساسی بازسازی شود یا در غیر این صورت یک سیستم موازی پیچیده بین مبادلات به منظور برآوردن نیازهای گزارش دهی جدید ایجاد شود.

 در حالی که برخی دیگر نگران عوارضی هستند که هزینه‌های قبول این سیستم به شرکت ها تحمیل می کند که دقیقاً بر روی کسب ‌وکار صنعت تاثیر می‌گذارد.

منبع : cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 11 =