ارز دیجیتال LIBRA فیس بوک به گفته بانک مرکزی فرانسه نیاز به مجوز دارد

به گزارش رویترز در روز ۲۵ ماه ژوئن Villeroy de Galhau رئیس بانک مرکزی فرانسه گفت که  ارز دیجیتال LIBRA فیس بوک باید با مقررات مبارزه با پولشویی مطابقت داشته باشد و در صورتی که خدمات بانکی ارائه دهد، به دنبال مجوزهای بانکی بگردد.

طبق این گزارش Villeroy در مصاحبه ای با مجله فرانسوی L’Obs پذیرفته است که امکان بهبود نقدینگی بین بانکی وجود دارد.

وی همچنین اشاره کرد که پروژه libra فیس بوک باید شرایط بانکی موجود را رعایت کند، زیرا “خطرات ناشی از ناشناس بودن کاربران Libra افزایش می یابد.”

Villeroy همچنین به الزامات احتمالی یک مجوز بانکی اشاره کرد:

اگر این پروژه به دنبال فراتر رفتن از پرداخت‌ها برای ارائه خدمات بانکی مانند سپرده باشد، پس از آن باید مثل یک بانک با مجوز بانکی در تمام کشورهایی که اداره می‌کند، اداره شود. در غیر این صورت، غیر قانونی است.”


اخبار مشابه :

پروژه رمزنگاری فیس بوک با ۱۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری در ویزاکارت، پی پال، اوبر و مسترکارت

انجمن Libra فیس بوک طی هفته آینده راه‌اندازی و رونمایی خواهد شد

 


همانطور که رویترز در روز ۲۵ ماه ژوئن گزارش داد Thomas Moser یکی از اعضای جایگزین هیات ‌مدیره بانک ملی سوئیس در کنفرانس  Crypto Valley گفت که او در مورد پروژه رمزنگاری فیس بوک با ذهن باز است.

“به طور کلی من فکرمی کنم این یک پیشرفت جالب است و من نسبت به آن راحت هستم…. آنها به وضوح نشان داده اند که مایل به بازی بر اساس قوانین هستند، آنها با قانون گذاران تماس گرفته اند. ”

رئیس بانک مرکزی نظارت بر بازار و سیستم پرداخت بانکی ایتالیا اعلام کرد که می خواهد اطلاعات بیشتری در مورد پروژه Libra کسب کند.

همانطور که اخیراً گزارش داده شد وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه قصد دارد از فیس بوک در رابطه با قیمت ارز دیجیتال LIBRA درخواست ضمانت کند. همچنین شهردار از فرمانداران بخش‌های مرکزی گروه G7 خواستند تا گزارش دهند چه تضمینی از فیس بوک بدست ‌آمده است.

دیروز یک مشاور اقتصادی سابق رئیس جمهور ایالات متحده آقای دونالد ترامپ، از ارز دیجیتال Libra  فیس بوک حمایت کرد.

منبع : cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 60 = 70