شرکت فناوری اطلاعات جهانی سیسکو سیستم، مرکز توسعه فناوری در سنگاپور باز می کند

خبرگزاری Bangkok Post در روز ۲۵ فوریه گزارش داد که شرکت فن‌آوری اطلاعات و تکنولوژی بین المللی سیسکو سیستم (Cisco Systems)، یک مرکز توسعه فناوری و نوآوری در سنگاپور را افتتاح کرده‌ است.

گزارش شده است که Dave Ward، افسر ارشد فناوری این شرکت گفته که این مرکز جدید که در ۱۴ نقطه جهان وجود دارد، به فعال کردن توسعه تکنولوژی جدید در منطقه کمک خواهد کرد.

این شعبه در سنگاپور طبق گزارش ها بر روی امنیت سایبری، اینترنت اشیا (IoT) و فناوری بلاک چین متمرکز خواهد بود.

بنا بر گزارش‌ها، این شرکت فن‌آوری اطلاعات به ارائه نمونه‌های مختلف و نمایش کاربردهای بالقوه فن‌آوری جدید در زمینه‌های مختلف تجاری و همچنین مدیریت و آموزش عمومی می‌پردازد.

این مرکز ظاهرا پروژه Rotterdam را نمایش خواهد داد که در آن جنبه‌های مختلف عملیات مربوط به بندر از جمله وسایل نقلیه، کالا، جرثقیل‌ها، ریل‌ها و سطوح آب تا سال ۲۰۲۳ به طور کامل اتوماتیک می‌شوند.

گزارش حاکی از آن است که Ward گفته از همین تکنولوژی می‌تواند در توسعه بنادر در سنگاپور و تایلند نیز استفاده شود.

سیسکو سیستم در سال‌های اخیر به طور فعال در حال توسعه فن‌آوری بلاک چین بوده‌است. در سال ۲۰۱۷، این شرکت به اتحاد تجاری اتریوم (EEA)، بزرگ‌ترین ابتکار بلاکچین اپن سورس جهان در جولای سال ۲۰۱۷ ملحق شد.

شرکت سیسکو در مارس ۲۰۱۸ یک امتیاز انحصاری برای یک روش ارتباطات گروهی محرمانه مبتنی بر فن‌آوری بلاکچین را در دفتر ثبت اختراعات و برند تجاری امریکا (USPTO) ثبت کرد.

این اختراع به منظور حل چالش های رایج با گروه های پیام رسان در نظر گرفته شده است:

“چگونگی ایجاد عضویت گروهی، برقراری ارتباط، بروز رسانی کردن و ایمن بودن از دستکاری غیر مجاز مشکلات رایجی هستند که در آن یک سازه موجود نیست که می‌تواند در بافت پویا، غیر متمرکز و خود سازماندهی شده موثر باشد.”

در اوایل این ماه، یکی از دانشگاه‌های منتخب کشور چین، دانشگاه Fudan، یک مرکز تحقیقاتی بلاکچین را در محوطه دانشگاه خود تاسیس کرد.

این مرکز، تحقیقاتی را در زمینه فن آوری بلاکچین انجام خواهد داد و علاوه بر ارائه خدمات آموزشی، برنامه های کاربردی مختلف را نیز ارائه می دهد.

منبع : Cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 28 = 38