Goldman Sachs به پتانسیل خلق پول مجازی توجه می ‌کند

مدیر اجرایی این گروه در روز ۲۷ ماه ژوئن به روزنامه Les Echos فرانس پرس گفت که Goldman Sachs در حال انجام تحقیقات گسترده درباره تولید توکن است.

David Solomon معتقد است که سیستم‌های پرداخت جهانی در جهت پایدار کردن استیبل کوین ها هستند. ارزهای دیجیتال با ثبات به سمت دارایی‌ های فیات، مانند دلار آمریکا هدایت می‌شوند.

با وجود اینکه او تایید کرد آیا با Goldman Sachs در مورد فیس بوک و ارز دیجیتال جدیدش به نام libra و کیف پولش بحث کرده ‌است یا خیر Solomon در جوابش گفت که شرکتش مفهوم جالبی یافته‌ است.

Solomon در پاسخ به این پرسش که آیا Goldman Sachs برای راه‌ اندازی واحد پول مجازی خود از JPMorgan  پیروی می‌کند یا خیر گفت :

” فرض کنید که همه موسسات مالی بزرگ در سراسر جهان به پتانسیل توکن سازی ،استیبل کوین و پرداخت های بدون اصطکاک نگاه می‌کنند.”


اخبار مشابه : 

مایک نووگراتز: بازار ارزهای دیجیتال تلنگر سال بعد خواهد بود

 


در قسمت دیگری از  مصاحبه، Solomon پیش‌ بینی کرد که مقررات در واکنش به ارزهای مجازی تغییر خواهند کرد، اما گفت که فکر نمی‌کند  تازه واردان در بازار ارزهای دیجیتال بانک‌ها را وادار به تعطیلی کنند، وی افزود :

” مسلماً، آن‌ها باید تکامل یابند، زیرا معاملاتی که با جریان پرداخت مرتبط هستند سود کمتری خواهند داشت. اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که چرا بانک‌ها باید نوآور باشند، در غیر اینصورت آن‌ها از بین خواهند رفت .”

Solomon همچنین پیشنهاد داد که غول‌های فن‌آوری مانند فیس بوک مایل به اجتناب از محدودیت‌ های تنظیمی هستند که بانک‌ها با آن مواجه هستند, و به احتمال زیاد سعی خواهند کرد تا خود وارد این چنین مشارکت ها شوند و در نتیجه خود موسسات مالی شوند.

در اوایل این هفته، گزارش‌ها نشان داد که  JPMorgan Chase  قصد دارد در اواخر سال جاری ارز دیجیتال خود را راه اندازی کند.

در ماه آوریل، Solomon  به طور قطعی انکار کرد که Goldman Sachs پیش از جلسه کمیته خدمات مالی آمریکا قصد راه ‌اندازی یک میز تجارت رمزنگاری را داشته‌ است.

منبع : cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 3