قانون گذار مالی ایسلند با شرکت بلاک چین پول الکترونیک موافقت می‌کند

طبق اعلام سازمان نظارت بر امور مالی (FME)، تنها قانون گذار مالی ایسلند در روز ۱۴ ژوئن، این سازمان اولین شرکت بلاک چین پول الکترونیک در این کشور را تایید کرده‌است.

خروجی رسانه تصویری CoinDesk در روز ۱۴ ژوئن گزارش داد که Monerium مستقر در Reykjavik، که از سوی شرکت نرم‌افزاری بلاک چین ConsenSys پشتیبانی می شود، بنا بر گزارش‌ها توسط ناظر مالی ایسلند برای ارائه خدمات پرداختی ارز فیات با استفاده از بلاکچین اتریوم تایید شده‌است.

طبق این گزارش، Monerium اولین شرکتی است که تحت یک چارچوب پول الکترونیکی فعالیت می‌کند که یک چارچوب بزرگ قانونی تنظیمی در اروپا است که این شرکت را قادر ساخت تا خدمات پول الکترونیکی بر پایه فناوری بلاکچین را در سراسر منطقه اقتصادی اروپا (EEA) عرضه کند.

Jón Helgi Egilsson بنیانگذار شرکت Monerium، رئیس سابق هیئت نظارت بر بانک مرکزی ایسلند، گفته می‌شود که این خبر را در یک کنفرانس ارز دیجیتال در استکهلم در روز ۲۱ ژوئن اعلام خواهد کرد.


مطالب مشابه:

حمایت ConsenSys از استارتاپ Monerium تاسیس شده توسط رئیس سابق بانک مرکزی

مشارکت توسعه دهنده اتریوم ConsenSys با AMD برای تقویت صنعت بلاک چین


به گفته CoinDesk، شرکت Monerium در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی یک واحد پول فیات در بلاک چین است که به (krona Icelandic (ISK متصل شده‌است تا پرداخت های برون مرزی در این واحد پول را بدون واسطه مالی امکان پذیر سازد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این ISK دیجیتال، در مرحله اولیه بر روی اتحادیه اروپا فعالیت می کند، در حالی که این شرکت قصد دارد با توجه به سیاست‌های تنظیمی خود در این حوزه، پول الکترونیکی را به کشورهای بیشتری معرفی کند.

در ژانویه ۲۰۱۹، شرکت ConsenSys در یک دوره سرمایه گذاری به مبلغ ۲ میلیون دلار برای Monerium شرکت کرد و بنیانگذار این شرکت Andrew Keys ادعا کرد که سرمایه‌گذاری در این شرکت ایسلندی با هدف ایجاد یک مرکز رشد و زیرساخت مورد نیاز برای یک آینده غیر متمرکز و خودکفا همسو است.

اخیرا در مصاحبه ای که با Joseph Lubin، یکی از موسسان شرکت ConsenSys انجام شده وی اعلام کرد که بلاکچین اتریوم تا به امروز به طور قابل توجهی مقیاس بندی شده است.

 

منبع : Cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 3 =