صندوق بین‌ المللی پول به بانک‌های مرکزی برای انتشار ارزهای دیجیتال کمک میکند

براساس گزارش صندوق بین‌ المللی پول در روز ۲۷ ماه ژوئن، صندوق بین‌ المللی پول بر این باور است که بانک‌های مرکزی ممکن است در آینده ارزهای دیجیتال را منتشر کنند.

براساس گزارش کامل، صندوق بین‌ المللی پول و بانک جهانی یک نظرسنجی در مورد fintech انجام دادند، که پاسخ‌ های موسسه‌های مالی درون همه کشورهای عضو را ارسال کرده و نتایج آن را به طور جزئی بر اساس ۹۶ پاسخ دریافت شده بررسی کردند.

براساس این مقاله، تعدادی از بانک های مرکزی در کشورهای مختلف در حال بررسی برخی از انواع ارز دیجیتالی بانک مرکزی (CBDC) هستند. گزارش ها حاکی ا ز آن است که در حال حاضر اروگوئه یک برنامه آزمایشی (CBDC) را راه اندازی کرده است، در حالی که باهاما، چین، اتحادیه پولی شرق کارائیب، سوئد و اوکراین در آستانه آزمایش سیستم های خود قرار دارند.


اخبار مشابه : 

گزارش صندوق بین المللی پول: ۱۵ بانک مرکزی به فن‌آوری دیجیتال دسترسی دارند

 


علاوه بر این، تعدادی از بانک های مرکزی گزارش کرده اند که تحقیقات در مورد تاثیر بالقوه (CBDC) در ثبات مالی، ساختار بخش بانکی، ورود موسسات مالی غیر بانکی و انتقال پولی انجام شده است.

انگیزه برای ارایه یک (CBDC) به ازای هر گزارش، متفاوت است. گفته می‌شود که هم اقتصادهای نو ظهور و هم اقتصادهای توسعه‌ یافته، گزینه‌های (CBDC) را مد نظر قرار می‌دهند و اخیرا به دنبال ارایه یک جایگزین برای پول نقد است تا فراوانی استفاده از  آنها به مرور کاهش یابد.

از سوی دیگر، برای اقتصادهای نوظهور در کشورهای در حال توسعه نتیجه اصلی (CBDC) کاهش هزینه های بانکی و همچنین ایجاد بانک ها برای شهروندان بدون بانک خواهد بود.

با این حال، یک شباهت این است که اکثر بانک‌های مرکزی علاقه ای به صدور یک (CBDC) کاملاً ناشناس ندارند ، چرا که موسسات می‌خواهند معاملات نهایی توسط مقامات در صورت لزوم قابل‌ ردیابی باشند.

با این حال، برخی از این موسسات در نظر دارند بخش هایی از توکن را که برای سهام و معاملات بزرگ اختصاص داده شده اند، را قابل ردیابی کند.

همانطور که پیش از این گفته شد اقتصاددان محافظه‌کار Stephen Moore اخیراً به پروژه‌ای پیوست که برای ساخت یک نهاد ذخیره فدرال ارزهای دیجیتال رزرو شده‌ است.

پروژه Decentral یک تلاش ادعایی برای تنظیم عرضه ارز دیجیتال به منظور کاهش بی‌ ثباتی در بازار رمزنگاری است.

منبع : cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

92 − 87 =