استخراج ارز دیجیتال تا پیش از تصویب قیمت‌های جدید انرژی توسط دولت ایران منع شد

براساس گزارشی که از سوی آژانس خبری محلی ایران در روز ۲۴ ماه ژوئن منتشر شد، دولت ایران تا زمانی که قیمت انرژی جدید تایید شود برق دستگاه های استخراج ارز دیجیتال را قطع خواهد کرد

بنا بر گزارش‌ها مصطفی رجبی مشهدی یکی از مقامات وزارت انرژی ایران، نشان داد که این کشور شاهد افزایش ۷ درصدی مصرف برق درماه ژوئن ۲۰۱۹ بوده ‌است.

رجبی بر طبیعت غیرمعمول مصرف برق تاکید کرد که برخلاف زمان مشابه در سال‌های گذشته بود و مشخص شد که شبکه برق کشور بطور چشمگیری بی‌ ثبات شده‌ است.

به گفته این مقام وزارت انرژی ایران بر این باور است که افزایش مصرف برق ناشی از تعداد رو به رشد فعالیت‌های استخراج ارز دیجیتال در کشور است و افزود که دولت برای جلوگیری از مسائل انرژی اقدام‌ های لازم را انجام خواهد داد.


اخبار مشابه :

وزیر انرژی ایران: استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال قیمت واقعی برق را پرداخت نمی کنند

 


به همین ترتیب  رجبی گزارش داده است که “استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال شناسایی شده و برق آنها قطع می شود” تا زمانی که دولت پیشنهاد اخیر وزارتخانه برای تغییر قیمت در عملیات استخراج دستگاه های ماینر را تصویب کند. رجبی اظهار داشت که این اداره باید چنین اقدامی را اجرا کند زیرا جریان برق کنونی ” باعث ایجاد مشکل برای سایر کاربران خواهد شد.”

در روز ۹ ماه ژوئن معاون وزیر انرژی ایران تاکید کرد که قبض‌های برق برای استخراج کنندگان ارز دیجیتال باید مطابق با قیمت‌های واقعی و یا همان نرخ‌های تعیین‌ شده برای صادرات برق محاسبه شوند.

ایران، کشوری که بنا بر گزارش‌ها، علیرغم بازار خرس سال ۲۰۱۸ از رمزنگاری ارزهای دیجیتال سود می‌برد، سالانه حدود ۱ میلیارد دلار یارانه پرداخت می‌کند تا شکاف موجود در هزینه‌های واقعی برق را پر کند تخفیف هایی که استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال در میان آشوب های اقتصادی و تحریم ها از آن استفاده می کنند.

نگرش کشور نسبت به عملیات رمزنگاری در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ تا حد زیادی مثبت بوده‌ است و مقامات دولتی استخراج ارزهای دیجیتال را به عنوان یک صنعت پذیرفته است.

منبع : cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 4 = 1