کنگره آمریکا در حال تلاش برای مسدود کردن بخش رمزنگاری ایران است

سعید زرندی، معاون وزارت صنعت معدن و تجارت ایران، گفت که کنگره آمریکا در تلاش برای متوقف ساختن دسترسی ایران به معادن خطی و بیت کوین (BTC) است که در روز ۶ماه ژوئیه در خبرگزاری محلی فارس گزارش شده است.

بر این اساس, کنگره آمریکا از ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری برای فرار از تحریم‌ها و پولشویی نام برد و در نتیجه تلاش می‌ کند در مقابل  دسترسی ایران به ارزهای دیجیتال اقدام به وضع قوانین پیچیده کند.

گفته می شود که زرندی با اشاره به اینکه مسئله ی رمزنگاری ارزهای دیجیتال در ایران مبهم باقی مانده است، گفت که وزارتخانه ها در حال کار با بانک مرکزی ایران هستند تا موضوع مبانی رمزنگاری و استفاده از آنها را حل و فصل کنند.

همان طور که قبلا گزارش  دادیم در دسامبر ۲۰۱۸ مجلس و سنا لایحه مورد هدف تامین مالی غیرقانونی ایران از جمله رمزنگاری را مطرح کردند.

در پایان ماه ژانویه، بانک مرکزی ایران در یک کنفرانس در تهران برنامه هایی برای ایجاد یک ارز دیجیتال ملی اعلام کرد.

به نظر می‌رسد که این واحد پول جدید (paymon) به لحاظ نظری مشابه Petro ونزوئلا می باشد که کشش عمده‌ای را در بازار کسب نکرده است.

اخبار اخیر حاکی از آن است که دولت ایران درمورد استخراج ارز دیجیتال دچار تردید است. در پایان ماه ژوئن گزارش‌هایی از مقامات ایرانی بدست آمد که در حدود ۱۰۰۰ دستگاه مورد استفاده برای استخراج بیتکوین کشف و ضبط کرده‌اند. این اقدام به دنبال اطلاعیه وزارت نیرو درباره  برنامه‌ ریزی قطع برق افرادی که اقدام به استخراج بیتکوین برای سود بردن از برق یارانه‌ای کشور بودند صورت گرفت.

اخباری در مورد توقیف چندین دستگاه ماینر در شهر های مختلف ایران نیز به گوش می رسد.

این در حالی هست که وزارت نیرو ایران چندی پیش ازتنظیم نرخ برق مصرفی جدید برای استخراج کنندگان بیتکوین طی یک ماه آتی خبر داد.

منبع :  cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 2 =