وزیر انرژی ایران: استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال قیمت واقعی برق را پرداخت نمی کنند

روزنامه Financial Tribune روز ۹ ماه ژوئن گزارش داد که معاون وزیر انرژی ایران گفته‌است که قبض‌های برق برای استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال باید مطابق با قیمت‌های واقعی محاسبه شوند.

معاون وزیر انرژی، همایون حایری، گفته‌است که قبض‌های برق برای فعالیت‌های استخراج ارز دیجیتال باید با توجه به نرخ‌های مشابه برای صادرات برق قیمت‌گذاری شوند.

به گزارش این روزنامه، بنا بر گزارش‌ها، دولت سالانه تقریباً ۱ میلیارد دلار یارانه پرداخت می‌کند تاشکاف موجود در هزینه های واقعی برق و هزینه های یارانه ای  مصرف کنندگان را پرداخت کند.

همانطور که در دسامبر سال گذشته گزارش شد، ایرانی‌ها از استخراج ارز دیجیتال با وجود سقوط بازارهای رمزنگاری و نوسانات ارز داخلی کشور ( ریال)  که  با تحریم ایالات‌متحده آمریکا ایجاد شده سود برده‌اند.

ایران موضع مثبتی نسبت به اداره رمزنگاری در سپتامبرسال گذشته نشان داده بود، زمانی که مقامات اصلی دولتی – از جمله وزارت فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات، بانک مرکزی، وزارت انرژی و دیگران استخراج ارزهای دیجیتال را به عنوان یک صنعت به رسمیت شناختند.


مطالب مشابه:

ایران به زودی ارز دیجیتال خود را با هدف مبارزه با تحریم ها معرفی خواهد کرد

سود بردن ایرانیان از استخراج بیت کوین با وجود سقوط بازار و تحریم امریکا


در آن زمان دبیر شورای عالی فضای مجازی ایران بیان کرد که مرکز ملی مجازی ایران در حال توسعه یک پلت فرم برای تنظیم مقررات استخراج ارزهای دیجیتال است، در حالی که مقامات مربوطه توسعه چارچوب نظارتی مرتبط با استخراج ارزهای دیجیتال را در نظر گرفتند.

در تلاش برای به دست آوردن ثبات اقتصادی در کشور، دولت ایران نیز با در نظر گرفتن اقداماتی که در راستای حمایت از ارزهای دیجیتال و استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال در ایران صورت گرفته‌ است.

در ماه اوت سال گذشته، مرکز ملی مجازی ایران فاش کرد که پیش‌نویس یک پروژه رمزنگاری تحت حمایت دولت برای پیروی از دستورهای رئیس‌ جمهوری ایران آقای حسن روحانی آماده شده است.

 

منبع : Cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

65 − 59 =