اتحادیه اقتصادی ژاپن از ناظر مالی FSA می خواهد تا مالیات بر رمزنگاری را کاهش دهد

وب سایت Cointelegraph ژاپن در روز ۱۴ فوریه گزارش داد که اتحادیه اقتصادی جدید ژاپن (JANE) از آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) خواسته‌است تا نرخ جاری مالیات بر درآمد را کاهش دهد.

به رهبری Hiroshi Mikitani، مدیر عامل غول تجارت الکترونیک ژاپن Rakuten، اتحادیه JANE بنا بر گزارش‌ها درخواست پیشنهادی برای ناظر مالی کشور ارسال کرده‌است که از آن‌ها درخواست کرده‌است تا به جای مالیات عمومی از آن‌ها برای اخذ مالیات پیشرو استفاده کنند.

براساس این مقاله، در حال حاضر درآمد تجاری حاصل از ارزهای دیجیتال، مالیات ۵۵ درصدی دارد.

مالیات تدریجی اعمال شده بر بخش رمزنگاری قصد دارد مالیات را تا ۲۰ درصد کاهش دهد، همان نرخی که برای سهام و بازارهای فارکس در کشور به کار گرفته می‌شود.

این اتحادیه همچنین از FSA خواسته‌است تا هیچ مالیاتی بر روی تراکنش ‌های رمزنگاری شده اعمال نکند.

در طرح تنظیم مالی، JANE از ناظر مالی ژاپن خواست تا با تحمیل مقررات محدود کننده بر صنعت رمزنگاری به نوآوری آسیب نزند.

به طور خاص، طرح‌های JANE شامل روشن‌شدن دامنه مقررات آژانس FSA، فرآیند عرضه اولیه سکه (ICO)، تجارت حفاظت رمزنگاری و تجارت مشتق‌شده این صنعت است.

Rakuten، که به عنوان آمازون ژاپن شناخته می‌شود، اخیرا یک تجدید نظر در ساختار شرکت خود را اعلام کرده‌است و یک شرکت تابعه جدید را راه‌اندازی کرده‌است که شامل کسب‌وکار مرتبط با رمزنگاری آن می‌شود.


مطلب مشابه: غول تجارت الکترونیک Rakuten یک شرکت تابعه پرداخت رمزنگاری راه اندازی می کند


این شرکت به برنامه‌هایی اشاره کرد که شعبه خود، Spotlight Inc، به نهادی جدید موسوم به Rakuten Payment، که صرافی ارز دیجیتال خود را نیز راه‌اندازی خواهد کرد، تبدیل می شود.

در همان حال، FSA اخیرا فاش کرده‌است که روند بازبینی این اداره برای کسب و کارهای مرتبط با بخش خصوصی در عرض شش ماه تصویب یا رد خواهد شد و از ۱۲ ژانویه این روند آغاز خواهد شد.

منبع : Cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 69 = 79