راه اندازی نسخه بتای ابزار Substrate برای ساخت بلاکچین توسط Parity

براساس خبر رسمی منتشر شده در روز سه‌شنبه ۱۸ دسامبر، شرکت Parity، ارائه دهنده زیرساخت بلاکچین و مستقر در انگلستان، نسخه‌ی بتای Substrate، ابزار خود برای ساخت بلاکچین های سفارشی را راه‌اندازی کرده‌است.

این گزارش بیان می‌کند که ابزار Substrate برای تامین حداکثر آزادی فنی در حین ایجاد بلاکچین ها طراحی شده‌است.

این ابزار از چندین زبان های برنامه‌نویسی پشتیبانی می‌کند و کاربران می‌توانند مکانیسم‌های اجماع خود را ایجاد کنند و با اغلب الگوریتم‌های اجماع موجود سازگار است.

شرکت Parity همچنین در پی افزودن مکانیسم‌های اجماع بیشتر در نسخه‌های بعدی است که به آن‌ها قابلیت تعویض می‌دهد و به کاربران اجازه می‌دهد که مکانیسم‌های مختلف را بدون یک هاردفورک تغییر دهند.

نسخه بتای Substrate تحت مجوز عمومی GNU است، اما به منظور فراهم آوردن حداکثر آزادی برای توسعه دهنده، مخزن این ابزار به یک مجوز Apache ۲.۰ منتقل خواهد شد.

او همچنین به صورت حرفه ای به سازمان‌هایی کمک می‌کند که برنامه‌های ساخت با ابزار Substrate را مدنظر دارند.

بنیان گذار شرکت Parity، آقای Gavin Wood که از بنیان گذاران اتریوم نیز است، می‌گوید که ابزار Substrate از تمام درس‌های آموخته‌شده در ساخت اکو سیستم اتریوم و پروتکل Polkadot استفاده کرده‌است که به کاربران اجازه می‌دهد تا انواع مختلفی از بلاکچین ها را به هم پیوند دهند.

Wood ابتدا راه اندازی Substrate را در اجلاس Web۳ که در ماه اکتبر در برلین برگزار شد، اعلام کرد و اظهار داشت که این ابزار نقطه عطفی در گذر به دنیای چند زنجیره ای خواهد بود.

 

منبع : Cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 4 = 6