سنگاپور قصد دارد مالیات بر ارزش افزوده معاملات ارزهای دیجیتال را کاهش دهد

سنگاپور قصد دارد معافیت هایی  برای ارزهای دیجیتال ارائه کند که از پرداخت  مالیات بر کالاها و خدمات (GST) یا معادل مالیات بر ارزش افزوده (VAT) معاف کند.

این خبر در پیش‌نویس یک راهنمای مالیاتی که توسط اداره مالیات داخلی سنگاپور (IRAS) در روز ۵ ماه جولای منتشر شد .

معافیت پیشنهاد شده در صورت پذیرفته شدن از اول ماه ژانویه ۲۰۲۰ به اجرا در خواهد آمد و سیستم فعلی را بازبینی خواهد کرد که در آن عرضه توکن های پرداخت دیجیتال به عنوان یک منبع مشمول مالیات خدمات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

IRAS  مشخص می کند که تا به حال رمزنگاری ارزهایی که به این منظور عمل می کنند یک تجارت مبادله ای محسوب می شود و به دو منبع مجزا تقسیم می شود.

یعنی عرضه ی مالیات بر ارزش افزوده و عرضه کالاها و خدمات مرتبط .

این سند دو تغییر عمده پیشنهاد شده در قوانین مالیاتی در آینده را به شرح زیر بیان می کند :

” استفاده از توکن های پرداخت دیجیتال به عنوان پرداخت برای کالاها یا خدمات باعث افزایش عرضه این توکن ها نخواهد شد. تبادل توکن های پرداخت دیجیتال برای واحد پول فیات و یا سایر توکن های پرداخت دیجیتال از GST معاف خواهد بود.”


اخبار مشابه : 

دانشگاه ملی سنگاپور و شرکت فناوری چینی در مورد بلاک چین تحقیق می کنند

شرکت فناوری اطلاعات جهانی سیسکو سیستم، مرکز توسعه فناوری در سنگاپور باز می کند

 


در طرح کلی بیتکوین، اتر، لایت کوین، داش، مونرو و زد کش را به عنوان ارزهای دیجیتال ذکر می‌کند که تعریف آن از یک توکن پرداخت دیجیتال را برآورده می‌کند که برای عملکرد به عنوان صرافی واسطه طراحی شده‌است.”

IRAS به طور خاص، دارایی های رمزنگاری فیات مانند برخی از استیبل کوین ها را از تعریف توکن پرداخت دیجیتال حذف می کند، به این معنی که آنها تحت GST پس از ژانویه ۲۰۲۰ شامل مالیات خواهند بود.

در بخشی که به استخراج ارزهای دیجیتال اختصاص ‌داده شده‌است IRAS پیشنهاد می ‌کند که در اغلب موارد قوانین جدید پاداش توکن تولید شده توسط ماینرها را معاف خواهند کرد.

” به طور کلی پیوند کافی میان خدمت ارائه ‌شده توسط ماینرها به افرادی که معاملات آن‌ها تایید شده و توکن های کشف‌ شده که ماینرها از پلت فرم بلاکچین دریافت می‌کند وجود ندارد. طرفین پرداخت توکن های ماینر ها نیز قابل‌ شناسایی نیستند. ”

در مقابل، جایی که “یک ماینر به یک حزب یا احزاب قابل ‌شناسایی، در ازای یک رسیدگی خدمات خود را انجام می‌دهد، این یک عرضه مشمول مالیات بر خدمات را شامل می شود.”

اداره مالیات به دنبال بازخورد از کسب و کارها در بخش رمزنگاری بر روی تغییرات پیشنهادی خود است, که باید قبل از پایان ماه ژوئیه به ثبت برسد.

در اواخر ماه ژوئن گزارش شد که بانک مرکزی سنگاپور گفتگوهایی را با فیس بوک در مورد توکن  آینده خود  libra  به عنوان یک کاغذ سفید به میزان ثابت که برای ثبات یک سبد سپرده‌های بانکی و اوراق بهادار کوتاه‌ مدت دولت برگزار کرده ‌است.

منبع : cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

86 + = 94