دیدار نمایندگان اوکراینی از استونی برای یادگیری درباره دولت الکترونیک

براساس بیانیه‌ای که در روز ۱۲ ژوئن توسط وب سایت مدیریت ریاست جمهوری کشور اوکراین منتشر شد، یک هیات اوکراینی از استونی دیدار کرده‌است تا به ارزیابی کارشناسی از مفهوم دولت الکترونیک آن‌ها بپردازد.

این هیات نمایندگی به رهبری مشاور رئیس‌جمهور اوکراین در ماه ژوئن با مقامات استونیایی دیدار کرد.

طرفین برای بحث در مورد همکاری آینده در توسعه فن‌آوری‌های جدید و مشاوره در مورد مفهوم “دولت در یک گوشی هوشمند ” دیدار کردند.

آقای Fyodorov اظهار داشت که استونی اولین دولت در جهان است که انتخابات دیجیتال را اجرا کرد و به ۹۹ درصد خدمات ارائه ‌شده در اینترنت رسید.

این مقام مدعی شد که هدف اوکراین از این کار، اجرای مدرن‌ترین و بروزترین فناوری ها و رویکردهایی برای مفهوم دولت الکترونیک می‌باشد.


مطالب مشابه:

پیشنهاد مقابله با فساد با استفاده از بلاکچین توسط نخست وزیر سابق اوکراین


با توجه به اعلام این خبر، این هیات بیش از ۱۰ جلسه با مقامات اصلی استونی از جمله نمایندگان کمیسیون اروپا، وزارت امور خارجه، اداره سیستم‌های اطلاعاتی، آکادمی دولت الکترونیک استونی و غیره انجام داده‌است.

دولت استونی به طور فعال فناوری بلاک چین را در خدمات و ادارات متعدد به کار گرفته‌است و ادعا می‌کند که آن‌ها اولین کشوری هستند که در سیستم‌های تولیدی خود از تکنولوژی بلاکچین استفاده کرده‌اند تا یکپارچگی اسناد و سیستم‌های دیجیتالی را تضمین کنند.

در سال ۲۰۱۶ مقامات استونی طرحی را برای استقرار فن‌آوری بلاک چین در سوابق بهداشتی در همکاری با سرویس دهنده خدمات اطلاعاتی ایالات‌متحده اعلام کردند.

استونی همچنین این فن‌آوری را برای برنامه‌های اقامت الکترونیک و در میان نهادهای عمومی اعمال کرده‌است.

اخیرا ً گزارش شده‌است که کشور استونی همراه با بریتانیا و نروژ، به زودی نتایج طرح آزمایشی بلاک چین را برای دیجیتالی کردن اسناد دولتی آرشیو ملی ارائه خواهد کرد.

 

منبع : Cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

23 + = 25