سازمان ملل متحد به دنبال کمک به توسعه پایدار شهری توسط بلاکچین در افغانستان است

براساس گزارشی از سایت اخبار فن‌آوری اطلاعات منتشر شده در تاریخ دوم ماه ژوئیه، سازمان ملل متحد بر روی راه‌ حل‌ های بلاک چین برای توسعه پایدار شهری در افغانستان کار می‌کند.

Stephane Dujarric سخنگوی دبیر کل سازمان ملل به Sociable گفت دفتر ارتباطات و فن‌آوری‌ های اطلاعات سازمان ملل ( UN – OICT ) در حال توسعه راه ‌حل‌های بلاکچین برای ثبت زمین و شفافیت خدمات به عنوان بخشی از ابتکار “شهری برای همه است”.

برنامه “شهری برای همه” سازمان ملل در سال ۲۰۱۶ با یک سری منشور برای ادامه تا سال ۲۰۲۰ آغاز شد و هدف از آن پیشروی ۱۲ شهر از شهرهای افغانستان از جمله پایتخت کابل است.

این ابتکار پیش‌بینی می‌کند که جمعیت افغانستان در عرض ۱۵ سال آینده بیشتر شهری شود.

 سه اولویت اعلام‌ شده آن عبارتند از مدیریت موثر زمین، برنامه‌ریزی استراتژیک شهری و بهبود امور شهری می باشد.


اخبار مشابه : 

 

تشکیل شورای سیاست های فناوری از جمله بلاکچین توسط انجمن جهانی اقتصاد

 


حرکت جدید به آزمایش فن‌آوری بلاکچین برای حل چالش‌های زیر بنایی افغانستان که محصول یادداشت تفاهم اخیر میان سازمان ملل متحد و سکونت گاه سازمان ملل است که مسئول حمایت فنی از “شهری برای همه” است.

در طی این یادداشت، دو دفتر سازمان ملل متحد بدنبال  گسترش همکاری در سراسر آسیای جنوبی  وکار بر روی توسعه ابزارهای فناوری در حال ظهور و سیستم عامل های دیجیتال برای طراحی و برنامه ریزی شهری هستند.

سازمان ملل پیش‌تر از پلتفرم بلاک چین در توسعه در حوزه‌هایی مانند خدمات بهداشتی در شرق افریقا استفاده کرده‌است.

 همانطور که گزارش دادیم سازمان ملل یک دفتر اعتباری مبتنی بر بلاک چین در سیرالئون در مجلس عمومی سازمان ملل در سپتامبر ۲۰۱۸ ایجاد کرده بود.

سازمان ملل متحد در تلاش است تا بتواند به کشورهایی که اقتصاد شکننده ای دارند برای کمک به بهبود ساختار اقتصادی و شهری و وضعیت معیشت مردم همکاری هایی انجام دهد.

نشست جدید سازمان ملل در شهر زوریخ سویس برگزار خواهد شد و راهکارهای مختلف مورد بحث و گفتگو قرار میگیرند.

منبع : cointelegraph

 

کانال تلگرام crypto tech

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 28 = 30